30 marzec 2024

Świąteczni goście dopisali; Krupówki pełne

zdjęcie: Świąteczni goście dopisali; Krupówki pełne / pixabay/89197
Wielu turystów postanowiło spędzić Święta Wielkanocne pod Tatrami. W Zakopanem wypełniły się hotele, ale na brak gości narzekają kwaterodawcy w gminach ościennych. Na popularnych Krupówkach w sobotę panuje spory ruch, a tutejsze restauracje są pełne.
REKLAMA

"Jeżeli chodzi o zajętość hoteli i popularnych kwater, to zdania są podzielone, ponieważ wypełniły się hotele o średnim i wysokim standardzie w samym Zakopanem, natomiast oferujący popularne kiedyś pokoje gościnne oddalone od centrum Zakopanego, narzekają na brak gości" – powiedział Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Ewidentnie słoneczna, ciepła pogoda i bujny rozkwit krokusów pod Giewontem przyczyniły się do przyjazdu świątecznych gości. Niektórzy decyzje o spędzeniu Wielkanocy pod Tatami odwlekali do końca.

"Zauważamy, że w ostatnim tygodniu przed świętami dopełniły się rezerwacje w hotelach. Gościr najchętniej wybierają hotele o standardzie trzygwiazdkowym w górę. Te największe hotele oferujące powyżej 100 pokoi nie są w pełni zajęte, natomiast mniejsze hotele - do 40 pokoi, są niejednokrotnie w całości zapełnione. Najtańsze pokoje w hotelach w Zakopanem na świąteczny weekend można znaleźć już od 220 zł. Popularne są także całe domki na wynajem" – dodał Wagner.

Krupówki są pełne, ale to także za sprawą turystów jednodniowych. Wagner zaznaczył, że ponad 90 proc. gości decydujących się na spędzenie Wielkanocy w Zakopanem, wybrało trzydniowy pobyt, to jest od piątku do poniedziałku.

"Nie ma tendencji do przedłużania urlopów. Spodziewamy się także przyjazdów turystów chcących podziwiać krokusy w Tatrach w przyszły weekend" – mówił przedstawiciel Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.(PAP)

autor: Szymon Bafia

szb/ mrr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Iłża
6.2°C
wschód słońca: 05:20
zachód słońca: 19:46
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Iłży