21 marzec 2024

W Słupnie po ulicy skakał kangur - mieszkańcy wezwali policję

zdjęcie: W Słupnie po ulicy skakał kangur - mieszkańcy wezwali policję / pixabay/2389791
Na jednej z ulic Słupna pod Płockiem mieszkańcy zauważyli kangura, o czym natychmiast powiadomili policję. Jak się okazało, zwierzę uciekło z pobliskiego rancza. Gdy kangur wskoczył na pobliską posesję, poinformowano o tym jego właściciela, który odebrał uciekiniera.
REKLAMA

Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku sierż. szt. Monika Jakubowska, kilka dni temu funkcjonariusze z posterunku w pobliskim Słupnie odebrali niecodzienne zgłoszenie, z którego wynikało, że w rejonie jednej z ulic "skacze kangur".

"W trosce o zwierzę oraz bezpieczeństwo uczestników ruchu mieszkańcy wezwali na miejsce policjantów oraz wskazali funkcjonariuszom, gdzie aktualnie znajduje się kangur. Jak się okazało, uciekł on z pobliskiego rancza" - przekazała sierż. szt. Jakubowska. Zaznaczyła, że wezwani na interwencję policjanci skontaktowali się z właścicielem zbiega.

"Na szczęście, zwiedzając okolicę, +egzotyczny turysta+ wskoczył na pobliską posesję, gdzie został zamknięty" - wyjaśniła rzeczniczka płockiej policji. Jak dodała, "właściciel zwierzęcia zadbał o to, aby kangur bezpiecznie powrócił do swojego rancza". (PAP)

Autor: Michał Budkiewicz

mb/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Iłża
6.2°C
wschód słońca: 05:20
zachód słońca: 19:46
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Iłży