2 kwiecień 2024

W Wielkanoc 20 wypadków, 24 osoby ranne, 2 ofiary śmiertelne

zdjęcie: W Wielkanoc 20 wypadków, 24 osoby ranne, 2 ofiary śmiertelne / pexels/220996
pexels/220996
W okresie Wielkanocy na drogach woj. mazowieckiego doszło do 20 wypadków. Ranne zostały 24 osoby, 2 zginęły – poinformowała we wtorek Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu.
REKLAMA

Do pierwszego zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym doszło na drodze wojewódzkiej nr 677 koło Sulęcina Szlacheckiego w pow. ostrowskim. Kierujący bmw 34-letni mężczyzna na zakręcie poza obszarem zabudowanym z nieustalonych przyczyn zjechał na lewą stronę drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Zginął na miejscu.

W powiecie płońskim na S7 kierująca kią 32-letnia mieszkanka Mławy najechała na stojącego na prawym pasie ekspresówki mężczyznę. 42-letni mieszkaniec pow. mławskiego poniósł śmierć na miejscu.

Od piątku do poniedziałku na drogach Mazowsza doszło do 20 wypadków. Ranne zostały 24 osoby. Dwie zginęły. Policjanci zatrzymali 47 pijanych kierowców. W tym samym okresie w 2023 r. wydarzyło się 21 wypadków. Zginęły w nich dwie osoby, 26 zostało rannych. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Iłża
6.2°C
wschód słońca: 05:20
zachód słońca: 19:46
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Iłży